
Produkter
Vi tager foto af det vi personligt syntes er smuk for øjet.
I shoppen sælges A3 Unika foto, hvilke betyder alle er trykt i begrænset oplag.
Hvis du har specielle ønsker til andre størrelser eller typer af tryk, som f.eks. storformat, tryk på lærred eller aluplade skal du endelig kontakte os på mail.

Om
Vi er et par som bruger fotografi til at skabe unikke kunstneriske billeder. Vi rejser omkring i verden og tager smukke fotos og inspiration med hjem. Alle fotos til salg på siden, er egne kreationer. Fotos fra byer fyldt med liv og lys og fotos fra naturen med de rolige stunder der kurerer sjælen.

Hvorfor kunst?
Fotokunst kan være en vigtig del af vores indretning af vores hjem. Det kan være med til, at give dine rum et personligt udtryk og være med til at underbygge en helt bestemt følelse. Er det rolige billeder eller er det billeder med fart og handling, er det billeder med farver eller billeder i sort/hvid som behager dig mest? Vi er sikker på, at nogle af vores billeder kan indgå i din indretning, - uanset om det er indretning af stue, køkken, gang, kontor mm.
Interesseret? Så tag et kig på vores produkter.